Ana Sayfa Gündem Dudullu’ya mobilya AVM geliyor

Dudullu’ya mobilya AVM geliyor

Mobilya alışverişlerini tek çatı altında toplayacak Interia AVM projesi, İstanbul Dudullu’da planlandı. Dudullu’da 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen mobilya AVM’si Interia’da kira sözleşmeleri de TL ile yapılacak.

Uzmanlaşmış AVM’lerin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle mağazaların dağınık olduğu mobilya sektöründeki boşluğu gören inşaat şirketi Nobis de tüm markaların bir arada olacağı bir yatırıma başladı. Eylül 2017’de kapılarını açacak olan Interia AVM projesi, sadece mobilya markalarının yer alacağı bir alışveriş merkezi olarak planlandı.

Arsa dahil yatırım tutarı 100 milyon dolar olan bina, Dudullu’da yapılıyor. 110 bin metrekarelik kapalı alanı olan Interia AVM’de mobilya ve ev dekorasyonunun tamamlayıcı ürünleri ev tekstili, aksesuar ve aydınlatma firmaları da yer alacak.

Şirket, Dudullu’daki projenin ardından Türkiye ve Körfez bölgesinde 2 yeni merkez daha açmayı planlıyor. Interia Genel Müdürü Nadir Kayacan “Interia AVM’de sektörel organizasyonlar için ayrılan 6 bin metrekarelik etkinlik alanı, kafe ve restoranlar, çocuk oyun ve bebek bakım odaları yer alıyor. Verimli iklimlendirme ve aydınlatma sistemi sayesinde işletme giderlerinde tasarruf sağlıyoruz” dedi. 57 bin metrekare kiralanabilir alanı olan ve 100 markanın bulunacağı merkezde kira sözleşmelerinin de TL ile yapılacağını vurgulayan Kayacan, mağaza metrekarelerinin ise 165’ten başlayıp 3-4 bin metrekareye kadar çıkacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz