Ana Sayfa Gündem Leyla Özdemir: Doğru adımlar, güçlü gelecek

Leyla Özdemir: Doğru adımlar, güçlü gelecek

Gürsoy Grup Yönetim ve Kiralama Direktörü Leyla Özdemir Rastgeldi, 2023’ü verimli geçirdiklerini ve 2024’te sektördeki zorluklara karşı sağlam stratejilerle hazırlandıklarını paylaştı. Sorunlara odaklanmak yerine çözümleri bulmanın önemine vurgu yapan Leyla Özdemir Rastgeldi, “Gerek marka karmamızı güçlendirmek gerekse de doğru hedef kitleyi tanımlayarak stratejimizi kurgulamış durumdayız” diye konuştu.

Röportaj, AVMDergi.com

Vialand AVM ve Venezia 2023 yılını nasıl geçirdi?
2023, her iki AVM’mizde de verimli ve ivme kazandığımız bir yıl olarak gerçekleşti. Özellikle Venezia AVM, yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği outlet konseptli bir AVM. Vialand AVM, çocuk oyun alanları ve Türkiye’nin en büyük açık alan konseptli tema parklarından biri olan Vialand Tema Park ile birlikte İstanbul’un turizm açısından önemli cazibe merkezlerinden. Ayrıca Vialand ve çevresi gelişen potansiyel nedeni ile de organik bir ivme kazandı. 2022 – 2023 yılları arasındaki gelişimde giriş sayılarında yüzde 20’lere varan artışlar ve bunun ciroya yansımalarını da çok net görüyoruz.

2024 yılı beklenti ve hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

2024 yılı belli zorlukları içinde barındıracak bir yıl olacak. Ekonomik anlamda doğru adımları atan, stratejisini doğru kurgulamanın önemi çok daha fazla ortaya çıkacak. Biz her iki AVM’mizde de ayakları yere basan planlamalarla bu zorlu süreci en başarılı şekilde geçirmeyi hedefliyoruz. Gerek marka karmamızı güçlendirmek gerekse de doğru hedef kitleyi tanımlayarak stratejimizi kurgulamış durumdayız.

Bu yıl alışveriş merkezlerinizde verimliliği arttırmak için neler yapmayı planlıyorsunuz?
Öncelikle doğru ekip konumlandırması ve nitelikli personelin yaratacağı farka inanıyoruz. İşimizi yaparken, bize vakit ve finansman kaybettirecek tüm unsurları minimize etme gayretindeyiz.

“Marka karmamızda da belli ayrıştırmalar yaptık. Düşük performanslı markalardan, performansı ve marka değeri daha yüksek markalara geçiş yaptık ve bunun sonucunu çok olumlu şekilde görüyoruz.”

Peki sizce sektör olarak 2024 yılı nasıl geçecek?
2024 yılı belli zorlukları içinde barındırıyor. Bu tarz zorlu dönemlerde, uzman kadroların önemi bir kat daha artar. Bazen de çok farklı büyüme ve gelişim fırsatları sunabilir. Biz de sorundan çok çözüme odaklanmaktan yana olan bir yapıyız ve bu dönemi bir fırsat olarak görüp eksik taraflarımızı tamamlayıp bu dönemden çok daha güçlü çıkmayı hedefliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz