Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Dijital sistem geliştirenler DSDER çatısı altında

Dijital sistem geliştirenler DSDER çatısı altında

Dijital ortamda hizmet veya ürün geliştiren firmalar, Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği (DSDER) çatısı altında toplandı. Astel, Fits İstanbul, Prokare, SMG Multimedya, Sistem 9 Medya, Solosis ile Zuhal Müzik gibi sektörün öncü firma sahiplerinin girişimiyle kurulan derneğin açılış ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Dijital sistem geliştirenler DSDER çatısı altında toplandı. Sanatçı Volkan Severcan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantının açış konuşmasını DSDER Başkanı Kaan Akın yaptı. Derneği sektörün güçlü, güvenilir, objektif ve etik ilkelere dayalı profesyonel bir sivil toplum kuruluşu haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Akın, dijital sistem geliştiricilerinin tümünü ulusal ve uluslararası alanlarda temsil edeceklerini belirtti.

DSDER-Kaan-AkinDSDER’in ilgili sektörler nezdinde bilgi ve deneyimlerinin paylaşılacağı canlı bir platform işlevi göreceğini vurgulayan Kaan Akın, “Ülkemizi dünya dijital sistemler pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden biri haline getirmek istiyoruz. Üyelerimizin uluslararası rekabet şartlarına uyum sağlayabilmeleri için gerekli teknik bilgi ve altyapı çalışmalarını da yürüteceğiz. Dijital alanda hizmet ve ürün geliştirenlerin tümünü aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Açılış toplantısında dijital medya ve reklamcılık alanında dünyaca üne sahip, Prestonwood Trail Holdings LLC’nin kurucusu Stephen Nesbit, dünyada dijital medya sektörü hakkında bir sunum yaptı. Kendi şirketi G2 Danışmanlık’ı kuran Türk Philips eski genel müdürü Atilla Tüfekçi yılların deneyiminden süzdüklerini katılımcılarla paylaşırken, GfK Türkiye Perakende Panel Araştırmaları Genel Müdürü Mete Uslukılınç ise sunumunda sektördeki mevcut durum ve beklentileri anlattı.

Son yıllarda Türkiye’de çeşitli şirketlere yaptığı ortaklıklarla gündeme gelen ünlü fon kuruluşu NBK Capital Partners’ten İrtek Uraz’ın “Yatırım Fonlarının Dijital Sektöre Bakışı” başlıkla sunumu ilgiyle dinlendi. Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin toplantısı, katılımcıların konuşmacılara yönelttiği yoğun sorulara verilen yanıtların ardından son buldu.

Sistem 9 Medya’dan S. Kaan Akın’ın Başkan, Kerem Köfteoğlu’nun Genel Sekreter olduğu DSDER Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
SMG Multimedia – Gül Gürer Alimgil, Prokare – M. Mete Özkan, Astel – M. Tuğberk Büyükbay, SMG Multimedia – Moris Alhale, Solosis – Alp Domaç, Fits İstanbul – Ünal Sondemir, SMG Multimedia – Serkan Polat, Zuhal Müzik – Ali Şimşeker.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz