Ana Sayfa Yazarlar Nurdan Tümbek Denize bir taş attık, destekler dalga dalga yayılıyor

Denize bir taş attık, destekler dalga dalga yayılıyor

Nurdan Tümbek TEKEOĞLU
Bu ay kendi kendime söz verdim. Bütün yazılarım ALS ile ilgili olacak. İş adamı Asaf Güneri ant içti ve dedi ki  “Güzel eşimi ALS denilen ve teşhisi ve tedavisi çok zor bir hastalıktan 2 yıl içinde kaybettim. Bundan sonra hayatımı ALS Derneği’ne ve hastalarıma adayacağım.”  Kolları sıvadı ve İzmir ALS Derneği Başkan Yardımcısı Alper Kaya ve İstanbul ALS Derneği Başkanı İsmail Gökçek ile Türkiye’deki 10 bin ihtiyaç sahibine ulaşmaya çalışıyor.

Benim ve Orhan Tekeoğlu’nun da yolu kendisi ile kesişti ve biz de kendisine ALS hakkında bilinirliği arttırmak için destek veriyoruz. Aklıma gelen ilk fikir perakende denizine açılmak oldu ve Abdullah Kığılı’yı aradım. Geçen sene Dünya ALS Günü olan 21 Haziran’da her bir satışın 1 TL’sini ALS Derneği’ne aktarmışlar.

Ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olur olmaz Asil Nadir’in dergisi Turqouise’da 1990 yılında benimle çalışmaya başlayan Meri İstiroti’yı aradım. Kendisi şu anda Liv’de Genel Müdür. ”Muharrem Usta’ya ulaşmamız lazım. Türkiye’de bir tanı ve teşhis merkezi yok, Asaf Bey böyle bir merkezin kurulmasını istiyor. Muharrem Usta ile nasıl görüşürüz?” Muharrem Usta bizi yoğun programı olmasına rağmen kabul etti ve Liv Hastanesi Dünya ALS Günü olan 21 Haziran’da basın toplantımızı üstlendi.

Liv bizi desteklemesi için sosyal sorumluluk kraliçesi Monik İpekel ile tanıştırdı. Ardından Mudo “ben de varım” dedi. Ayşen Zamanpur, sonrasında Desa, Twiggy, Derimod, Reis Gıda, bugün de Penti ve Miramor. Marmara Park AVM, “ne yapabiliriz” diye sordu. Fongogo “destek veririm” dedi. Ferhat Göçer, Orhan Tekeoğlu’nun çektiği spotta oynadı. Basın toplantısına Selda Alkor, Kayhan Yıldızoğlu, Günseli Kato, Tevfik Erman Kutlu, Leyla Alaton, Ruken Mızraklı “geliriz ve destek veririz” dedi. Çalışmalar halen sürmekte. Bir hasta yatağının 2000 TL, iskemlesinin 2000 TL ve göz bilgisayarının 8000 TL olduğu düşünülürse, ne kadar çok desteğe ihtiyaç olduğu anlaşılır. Bir aciz hastalığı ALS. Ben “sağlıklıyım” demeyin, gelin yardımcı olun.

Hadi gelin siz de destek verin, ihtiyaç sahiplerine ulaşalım. Bilgi için: https://www.als.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz