Ana Sayfa İNDEKS Defacto Defacto çok kanallı perakendede fark yaratacak

Defacto çok kanallı perakendede fark yaratacak

Nice Medya tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen “Müşteri Hizmetleri Zirvesi”nde DeFacto’nun yeni müşteri deneyimi programı ayrıntılarıyla tanıtıldı.

Defacto omnichannel yaklaşımını, 4. Müşteri Hizmetleri Zirvesi’nde anlattı. DeFacto E-Ticaret Müdürü Eser Erkan, etkili bir omnichannel yaklaşımı için hizmet çeşitliliği sunan, faydalı / hayatı kolaylaştıran, basit ve optimum maliyet stratejisinin dikkate alınması gerektiğine dikkat çekti. “DefactoOmni – Alışverişte yeni moda” mottosuyla yola çıktıklarını belirten Erkan, rahat ve güvenli alışveriş için çok kanallı uygulamalarla hizmet sunduklarını belirtti. Müşterilere 5 ayrı kanalla alışveriş deneyimi yaşattıklarını anlatan Eser Erkan, omnichannel yaklaşımını şu maddelerle özetledi:

Bi’Tıkla Mağazada Uygulaması: 290 mağazada geçerli olan bu uygulama ile tüketici aradığı ürünü internet sitesinden satın alıp, ürününü mağazadan teslim alabiliyor.

Mağazada Değiştir Uygulaması: 290 mağazada geçerli olan bu uygulama ile tüketici ürünü internet sitesinden satın alıp dilerse mağazada değiştirebiliyor veya iade edebiliyor.

Mağazada Ayırt Uygulaması: 194 mağazada geçerli bu uygulama ile tüketici internette beğendiği bir ürünü dilediği mağazada ayırtıp mağazada deneyerek satın alabiliyor.

Mağazada Yoksa İnternetten Al Uygulaması: Tüketici mağazada aradığı ürünü bulamadığında (aranan beden/renk/model yoksa), mağazadaki kiosk, tablet veya akıllı telefonuyla DeFacto Mobil Uygulaması üzerinden QR kod okutarak internetten satın alıp evine ya da mağazaya sipariş verebiliyor.

Çağrı Merkezinden Al Uygulaması: İnternet bağlantısı olmayanlar, ister kredi kartı ile güvenle, ister kapıda ödeme seçeneğiyle veya web chat üzerinden satın alma yapabiliyor.

DeFacto E-Ticaret Müdürü Eser Erkan, “Çok kanallı uygulamalar sayesinde müşteriler DeFacto ile akıllı telefonları ve internet teknolojileri ile istediği zamanda, istediği yerde ve istediği şekilde etkileşim kurabiliyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz