Ana Sayfa Dünyadan Çölün ortasındaki AVM’ye kar yağacak

Çölün ortasındaki AVM’ye kar yağacak

Majid al Futtaim, Riyad’daki AVM projesine Suudi Arabistan’ın ilk kapalı kayak alanını inşa etmeye hazırlanıyor. Suudi Arabistan’ın en büyük alışveriş merkezi olacak Mall of Saudi için 14 milyar Riyal yatırım yapılacak.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da AVM, perakende ve eğlence projeleri geliştiricisi Majid al Futtaim, Suudi Arabistan’ın en büyük AVM projesi olan Mall of Saudi’ye kapalı kayak alanını da dahil ediyor. Mall of Saudi projesinde 300 bin metrekare kiralanabilir alanda mağaza, restoran ve eğlence merkezleri bulunacak. Riyad’ın kuzeyinde inşa edilen Mall of Saudi, toplamda 866 bin metrekarelik bir alana yayılı olacak. Eğlence merkezi bünyesinde Mall of Saudi’de kapalı kayak alanı da bulunuyor. Proje sürecinin ilk aşamasında, kayak alanının bir otel ile hizmete sunulması için 2016’nın haziran ayında inşaatına başlanacak ve 5 yıl içinde tamamlanacak. Projede otelin yanı sıra aynı zamanda konut, ofis ve bir sağlık merkezi de olacak.

Majid al Futtaim’in Riyad’taki ikinci AVM projesi ise kentin doğusunda, Ishbiliyah’ta bulunuyor. Kent merkezi AVM formatına uygun ikinci proje, 100 bin metrekarelik alana kurulu olacak. Gelir grubu yüksek bir bölge olan Ishbiliyah’ta bulunan AVM projesinde 250 mağaza, 9 bin metrekarelik Carrefour hipermarket, yemek katı ve Magic Planet oyun salonunu kapsayacak.

Majid al Futtaim Holding Başkanı Alain Bejiani, Suudi Arabistan için alışveriş ve sosyal yaşam açısından yeni deneyimler sunmaya çalıştıklarını belirtiyor. Bejiani, “İnovasyon ruhumuz, çölde kar yapmaya yöneltti” diyor.
Çeviri: AVMDergi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz