Ana Sayfa Gündem Columbia Türkiye ödüllendi

Columbia Türkiye ödüllendi

Gözalan Group distribütörlüğünde Türkiye’de spor giyim anlayışını baştan yaratan Columbia, uluslararası arenadaki başarıları ile Türkiye’yi gururlandırıyor. Columbia Sportswear Company tarafından dünya çapındaki distribütörler arasında yapılan değerlendirme sonucunda “Yılın Distribütörü Ödülü”ne layık görülen Columbia Türkiye, Avrupa çapında markanın en yüksek cirolara ulaşan ülkesi olma özelliği taşıyor.

Columbia’nın Türkiye distribütörü Gözalan Group, dünya çapında yapılan değerlendirme sonucunda “Yılın Distribütörü Ödülü”nü almaya layık görüldü. Dünya’da geniş coğrafyada faaliyet göstermekte olan Columbia Sportswear, Türkiye’de Gözalan Group distribütörlüğünde başarılı yatırımlarına yenilerini ekliyor. Türkiye’de 2004 yılından beri 48 yeni mağaza açan Gözalan Group, 2016 senesinin ilk 6 ayında 9 mağaza açtı. Yıl sonuna kadar bu rakamın 14 mağazaya ulaşması hedefleniyor. Mağaza sayısına ek olarak mağaza metrekarelerini de arttırmayı öngören Gözalan Group, yatırımları ile Türkiye’nin ekonomik büyümesine destek veriyor.

Gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye’de outdoor pazarının gelişimine önemli katkılarda bulunan Gözalan Group Yönetici Ortağı Kerem Gözalan yaptığı açıklamada Türkiye adına elde edilen bu başarılar ile gurur duyduklarını belirterek “Türkiye’de outdoor pazarı gün geçtikçe büyüyor, ekipman ürünleri hariç tutulduğunda Mayıs ayı itibariyle pazar 600 Milyon TL’ye ulaştı, 2017 yılında bu rakamın 1 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor” diye belirtti.

2017 yılından itibaren Columbia Sportswear Company çatısı altında bulunan Mountain Hardwear, Prana ve Montrail markalarını da gerçekleştirilecek yatırımlarla Türkiye’de ön plana çıkarmayı planlayan Kerem Gözalan, Ortadoğu ve Doğu Avrupa’da mağazalar açmak için çalışmalara başladıklarının altını çizdi. Ürünlerdeki inovasyon ve teknolojiye eğilim arttıkça daha fazla kişiye ulaşmaya başladıklarını açıklamalarına ekleyen Gözalan, Türkiye’nin güçlü ekonomisine güvendiklerini ve yatırımlarının süreceğini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz