Ana Sayfa Dünyadan Çin’deki AVM’ye kutup ayısı için tepkiler artıyor

Çin’deki AVM’ye kutup ayısı için tepkiler artıyor

Çin’deki AVM’de ziyaretçilerin fotoğraf çekmesi için kapalı tutulan kutup ayısı için hayvanseverler harekete geçti.

Çin’de bulunan Grandview Alışveriş Merkezi, küçük bir akvaryum içinde tuttuğu kutup ayısı için tepki topluyor. Geçtiğimiz haftalarda hayvansever örgüt Animals Asia, Guangzhou bölgesindeki AVM’deki akvaryumda tutulan kutup ayısının serbest bırakılması için imza kampanyası düzenlemişti.

Kutup ayısı, alışveriş merkezi içindeki ufak bir akvaryumda tutuluyor. Kutup ayısı ile birlikte 6 morina, 5 mors buzağı ve bir kurt da yer alıyor. Grandview Alışveriş Merkezi’nde insanların ilgisini çekmek için tutulan bu hayvanlarla her gün sayısız ziyaretçi fotoğraf çekse de, ayının çektiği acı, gözlerinden okunabiliyor.

Çekilen fotoğraf ve videoların ardından ise ilgi iyice arttı ve insanlar internette duruma tepki göstermeye başladılar. Animals Asia örgütü yöneticisi Dave Neale ise yaptığı açıklamada herhangi bir hayvanın bu şekilde tutulması için hiçbir bahane üretilemeyeceğini, hayvan hakları savunucuların duruma kızgın olduğunu ve bu canlıların doğal olmayan koşullarda yaşamasının yanlış olduğunu dile getirdi. Şimdiye kadar boykot adına 150 bin imza atıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz