Ana Sayfa İNDEKS Cengiz İnler Cengiz İnler yeni mağazalarla büyüyecek

Cengiz İnler yeni mağazalarla büyüyecek

Temelleri 1964 yılına dayanan Cengiz İnler, yüzde 100 Türk sermayesiyle yatırımlarını sürdürüyor. Tasarımı ve üretimi markaya ait olan koleksiyonları Türk erkeklerinin beğenisine sunan Cengiz İnler, mağaza yatırımlarına da hız verecek. Cengiz İnler Kurucu ve Marka Sahibi Cengiz İnler, 2024 yılında 24 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Aynı zamanda franchise başvurularını da değerlendirdiklerini belirten İnler, “İç piyasadaki hedefimiz, 85 milyon insanın ulaşacağı lokasyonlarda bulunarak Cengiz İnler markasını ülkemizin 1 numaralı erkek giyim markası konumuna ulaştırmak” diye konuştu.

Röportaj, AVMDergi.com


Öncelikle Cengiz İnler markasının kuruluş öyküsünü sizden dinleyebilir miyiz?
Cengiz İnler markası kuruluş hikayemiz 1964 yılına dayanıyor. Eskişehir’de kendi atölyesini kuran Zeynel İnler, tekstil dünyasında sağlam ve emin adımlarla ilerlemeye başladı. 2010 yılına kadarki süreçte birçok başarıya imza atarak üretim ve perakende dünyasında İnler Tekstil imzasını sağlam bir şekilde konumlandırdı. 2010 yılında vefat eden Zeynel İnler’in yerini alarak marka serüvenine yeni bir soluk kazandırdık. Eskişehir’de aynı zamanda 2016 yılında Sarar bayiliğini de üstlenerek perakende sektöründeki deneyimini en üst seviyeye yükselttik. 2020 yılına gelindiğinde “Yüzde 100 Türk Sermayesi” ile Cengiz İnler markasını kurduk. Monotonlaşmış tekstil dünyasına İtalyan tarzını benimsetmek sloganıyla çıktığımız marka yolunda üretim ve satış alanında kısa zamanda büyük başarılar elde ettik.

Nasıl bir büyüme stratejisi izleyeceksiniz? Önümüzdeki dönem mağazalaşma çalışmalarınız hız kazanacak mı?
Büyüme stratejisi olarak hızlı ve kararlı adımlarla ilerleyerek mağaza sayılarımızı arttırmak istiyoruz. Şu an için ayda bir mağaza açacak gücümüz ve enerjimiz bulunuyor. 2024 yılı hedefimiz toplam mağaza sayımızı 24 adete çıkarmak. Bu amaçla çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

Peki, lokasyon tercihleriniz öncelikli olarak caddeler mi AVM’ler mi olacak?
Ülkemizdeki alışveriş kültürünün caddelere nazaran AVM’lerde daha aktif. AVM kültürünün insanlarımız üzerinde yerleştiği ve bir güven merkezi olarak işlemeye devam ettiğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda mağaza yatırımlarımızdaki önceliğimiz AVM’ler.

Cengiz İnler markası franchising sistemiyle de şubelerini artıracak. Franchise koşullarınızı öğrenebilir miyiz?
Franchise hizmeti vermekteyiz. Tabela ve marka logomuzu taşıyacak, sektörün içinde en az bizim kadar deneyime sahip, sahayı çok iyi bilen, iyi uygulayıcı, hedefleri olan ve franchise için belirlenen maliyeti karşılayacak kişiler ile çalışmayı istiyoruz.

Yakında açılacak mağaza projeleriniz bulunuyor mu, hangi bölgelerde ağırlıklı olacak?
Ülkemizin çeşitli bölgelerindeki AVM mağazaları ile temas halindeyiz. İstanbul, İzmit ve Trakya bölgesinde mağaza açmak önceliğimiz. Bu bölgedeki mağazalarımızı açtıktan sonra ise belirlediğimiz AVM’lerde Cengiz İnler markasını yerleştirmek istiyoruz. Bu doğrultuda da 2024 yılı hedefimiz olan toplam 24 mağazamızı sayımıza ulaşmayı hedefliyoruz.

“Kaliteli, yüksek standartlarda üretim”

Müşteri profiliniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Ayrıca koleksiyonlarınız nasıl bir tarza sahip?
Müşteri profili olarak 7’den 70’e her kesime, her bütçeye ve ‘smart casual’ giyinen tüm erkeklere hitap ediyoruz. Özel günler için vazgeçilmez koleksiyonlar üretiyoruz. Tasarımı ve üretimi Cengiz İnler markasına ait olan koleksiyonlarımızı, her müşterimizin zevkine, bedenine ve beğenisine uygun geniş bir yelpazede hazırlıyoruz.

Üretim sürecinizden bahseder misiniz? Tasarım aşaması nasıl başlıyor, ürünler hangi süreçlerden geçiyor?
Cengiz İnler markası bünyesindeki uzman tasarımcılarımız, modacılarımız ve atölyelerimiz ile başladığımız üretim serüvenimizde kaliteyi yüksek standartlarda üretiyoruz. Modada İtalyan tarzını ve Anadolu kültürünü sentezlemeyi hedefliyoruz. Canlı renkler ve kaliteli kumaşın uyumlu şekilde bir bütün olarak tasarlandığı üretimimizde, Cengiz İnler markasını üzerinde taşıyan kişiyi yıldız gibi parlatmayı amaçlıyoruz.

Gelecek dönem ile ilgili hedef ve projelerinizi öğrenebilir miyiz?
İç piyasadaki hedefimiz, 85 milyon insanın ulaşacağı lokasyonlarda bulunarak Cengiz İnler markasını ülkemizin 1 numaralı erkek giyim markası konumuna ulaştırmak. Aynı zamanda teknolojiyi yakından takip ederek, perakendenin yeni vazgeçilmesi olan online mağazalar ile geniş bir kitleye ulaşmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza hız verdiğimiz internet sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve pazar yerlerindeki mağazalarımız ile hizmet veriyoruz. Aynı zamanda yurt dışında da markalaşmak için girişimlere başlamış ve önemli bir yol almış bulunmaktayız. New York ile başladığımız süreçte çeşitli ülkelerde mağaza açmak için girişimlere başladığımızı da buradan müjdelemek isterim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz