Ana Sayfa AVM Capacity, matematiğin gizli dünyasını keşfe çıkardı

Capacity, matematiğin gizli dünyasını keşfe çıkardı

7’den 70’e her kesime hitap eden etkinlikler ile ziyaretçilerine keyif dolu anlar yaşatan Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yine bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği Merhaba Matematik etkinliği ile 3-15 yaş arasındaki tüm ziyaretçilerini matematiğin gizli dünyasına uzanan eğlenceli bir keşif yolculuğuna çıkardı. Capacity aracılığıyla, 13- 16 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da ilk kez bir alışveriş merkezinde gerçekleşen etkinliğe katılan tüm minik ziyaretçiler, matematiği çeşitli oyun ve aktivitelerden oluşan farklı öğrenme modelleri aracılığıyla, kağıt kalem kullanmadan öğrenmeyi keşfettiler.

Bakırköy’ün en gözde alışveriş ve yaşam merkezi Capacity, Merdiven Bilim ve Proje Geliştirme Merkezi iş birliğinde 13-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Merhaba Matematik” etkinliği ile 3-15 yaş arasındaki minik ziyaretçilerini tüm dünyada öğrencilerin korkulu rüyası olan matematiğin farklı öğrenme yollarını keşfettikleri eğlenceli bir yolculuğa çıkardı. 3 gün boyunca süren etkinlikte, alanında uzman eğitmenler aracılığıyla matematiğin farklı öğrenme yöntemlerini keşfeden ziyaretçiler, hayatın her alanında matematiği kullanma becerisi elde ettiler. Bu kapsamda çeşitli oyun ve aktivitelere katılan öğrenciler, tahta, tebeşir, kağıt, kalem, bilgisayar kullanmadan matematiğin doğru öğrenme yöntemlerini öğrendiler.

Etkinlik-oyun-konu ilişkilendirmesi ve günlük yaşamla ilişkilendirme kategorilerinde gerçekleştirilen etkinliğe katılan minikler; matematiğe ilişkin strateji geliştirme, sezgi, gözlemleme, olasılık, geometrik algılama ve mantık yürütme, konsantrasyon, uzaysal algılama, mantıksal çıkarım, soyut düşünme, eleştirel düşünme, mekânsal ilişkileri anlama, plan yapma, problem çözme gibi kazanımlar elde etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz