Ana Sayfa İNDEKS C&A C&A’nın mağazaları için Defacto’ya izin çıktı

C&A’nın mağazaları için Defacto’ya izin çıktı

Rekabet Kurulu, giyim perakende devi C&A’nın Türkiye’de faaliyet gösteren 22 mağazasındaki bazı ekipmanının, çalışanlarının ve kira sözleşmelerinin Defacto tarafından devralınmasına izin verdi.

Defacto mağaza zincirini giderek büyütüyor. Perakende devinin, 9 yıl önce Türkiye’de ilk mağazasını açan giyim perakende zinciri C&A’nın 22 mağazasına devralmasına Rekabet Kurulu’ndan (RK) izin çıktı. Kararda şöyle denildi:

“C&A Moda Ticaret A.Ş.’nin “C&A” markası altında Türkiye’de faaliyet gösteren 22 mağazasındaki bazı ekipmanının, çalışanlarının ve bu mağazalara ilişkin kira sözleşmelerinin DeFacto Perakende Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verildi.”

Defacto 400 mağazaya ulaşıyor

Türkiye’de hızlı bir büyüme trendine giren DeFacto’nun 2016 yılının ilk yarısında yurt içinde 306, yurt dışında 69 olmak üzere toplam 375 mağazası bulunuyor. Çalışan sayısı ise 7 binin üzerinde.

2007 yılında ilk mağazasını İstanbul’da açan C&A ise daha sonra 6 ilde daha mağaza açmıştı. 170 yıllık geçmişi olan Avrupalı perakende devinin bin 575 mağazası ve 35 binin üzerinde çalışanı var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz