Ana Sayfa AVM Çanakkale şehitleri Bilkent Station’da anılıyor

Çanakkale şehitleri Bilkent Station’da anılıyor

Bilkent Station, Türk askerinin Çanakkale’de 18 Mart 1915’te yazdığı destanı bu yıl da özel bir etkinlikle tarihten günümüze taşıyacak. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’nde Bilkent Station’da asker kostümlü bir piyanist marşlar çalarken, asker kostümlü üç canlı heykel de selam duruşunda bulunacak.

Tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde şehitlerin torunları geçen yıl Türkiye’de buluştu. Düşmanlara tarihlerinin en büyük yenilgisini yaşatan Türk askerlerinin zaferinden bugün tüm dünyada övgüyle söz ediliyor.

– Çanakkale içinde vurdular beni – olarak bilinen Çanakkale Marşı, barış ve kardeşlik etkinliklerinin ana mesajı olarak gösteriliyor. Marştan çıkan -Çanakkale içinde aynalı çarşı, ana ben gidiyorum düşmana karşı- melodisi yüzyılın en etkili ezgisi olarak değerlendiriliyor. Ve nice güzel, anlamlı marşlar… Çanakkale Zaferi için yazılmış marşları dinlemek ve şehitleri anmak isteyenler için Bilkent Station 18 Mart günü 11.30-13.30 saatlerinde en anlamlı durak olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz