Ana Sayfa Dünyadan Boohoo, Debenhams için Alshaya ile anlaştı

Boohoo, Debenhams için Alshaya ile anlaştı

Boohoo, Debenhams’ı Orta Doğu’da yönetmek için Alshaya Group ile yeni bir ortaklık imzaladı. Yapılan anlaşmayla Alshaya, bölgedeki mağazaları ve yerel e-ticaret platformunu işletmek için münhasır haklara sahip oldu.

İngiliz perakende markası olarak doğan ve yılın başında Boohoo Group tarafından satın alınan Debenhams’ın Orta Doğu operasyonlarını Alshaya Group yönetecek.

Boohoo, Orta Doğu’da Debenhams’ı yönetmek için yeni bir ortaklık imzaladı. Debenhams markası, e-ticaret operasyonları ve varlıkları Boohoo Group tarafından Ocak ayında 55 milyon sterlinlik bir anlaşmayla satın alınmıştı.

Debenhams, tasfiye sürecinin bir parçası olmadığı için hala Orta Doğu’daki alışveriş merkezlerinde mağazalara sahip bulunuyor. Yapılan anlaşmayla Alshaya, bölgedeki mağazaları ve yerel e-ticaret platformunu işletmek için münhasır haklara sahip oldu.

Boohoo, bölgedeki Debenhams’ın varlığını artırmaya çalıştığı için Orta Doğu endüstri devi Alshaya ile yeni bir ortaklık duyurdu.
Boohoo, bu sabah yaptığı açıklamada, ortaklığın Debenhams markasını “bütünleştirme ve ölçeklendirmedeki ilerlemeyi hızlandırdığı” için bir sonraki adımı işaret ettiğini söyledi.

Şu anda bölgenin önde gelen alışveriş merkezlerinde Debenhams mağazalarını işleten Kuveyt merkezli Alshaya, artık Kuveyt, Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn, Mısır, Umman ve Katar’da Debenhams mağazalarını ve yerel bir e-ticaret platformunu işletmek için münhasır haklara sahip olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz