Ana Sayfa Yiyecek-İçecek Boğazın en yenisi Capricorn kapılarını açtı

Boğazın en yenisi Capricorn kapılarını açtı

Akdeniz deniz ürünleri lezzetlerinin en iyi içerikler kullanılarak basit ve sağlıklı pişirme yöntemleriyle sunulduğu, Boğaz’ın eşsiz konumundaki Capricorn misafirlerini bekliyor.

Akdeniz’in geleneksel tatlarını modern şehir ruhuyla bütünleştiren Capricorn, deniz ürünlerini yepyeni bir konseptle Boğaz’a taşıyor. Lezzet ve eğlencenin buluştuğu Capricorn’un modern yorumlarla alışılmışın dışında alternatifler sunan menüsünü eşsiz atmosferi tamamlıyor.

Şeflerin yaratıcı dokunuşlarıyla zamanın ruhunu yakalayan Capricorn, yenilikçi konsepti ve seçkin müziğiyle Boğaz’ın en güzel noktalarından birinde misafirlerini ağırlamaya başladı. Deniz ürünleri restoranı olarak alışılmış balık restoranlarından ayrışan Capricorn, her biri özel reçetelerle hazırlanan yemekleri ile İstanbullular için benzersiz bir alternatif olacak.

Capricorn, Akdeniz’in iştah kabartan lezzetlerini bir araya getirdiği menüsü ve paylaşmayı sevenler için alternatif büyük tabak seçenekleriyle kalabalık sofralara farklı ve eşsiz bir deneyim getiriyor. Capricorn’un özenle hazırlanmış her bir tabağında Akdeniz’in geleneksel tatları, taze ve yalınlıkla sunuluyor.
Akdeniz’in kültürünü ve geleneksel tatlarını yenilikçi bir tarzla birleştiren Executive Şef Mehmet Fehmi Samancı önderliğindeki Şef Giuseppe Palmieri ve diğer tüm mutfak ekibi, tecrübe ve yaratıcılıklarını Capricorn’un menüsüne aktarıyor.

Capricorn; acı sos ve limonla harmanlanmış buzda istiridyeden deniz mahsulleriyle hazırlanmış ev yapımı makarna seçeneklerine kadar, benzersiz Akdeniz lezzetlerini bir arada sunuyor. Taze ev yapımı makarna, Spaghetti Alla Chitarra, ıstakozlu, midyeli, karidesli veya karışık deniz mahsullü olarak farklı alternatifler ile hazırlanırken, sıcak başlangıçlardan Ağır Ateşte Pişmiş Bebek Ahtapot şeflerin yaratıcılığını ortaya koyuyor. Kişniş, acı biber, misket limonu, kavurga, rakılı aioli; Levrek Ceviche lezzetinde eşsiz bir uyum yakalıyor.

Robata ızgaradan çıkacak ahtapot şiş ise el yapımı lavaş ve patlıcan turşusuyla lezzetli bir uyum yakalarken, arpacık soğan, kereviz, çeri domates, krostini ve beyaz şarap ile buharda hazırlanan midye kaserol Capricorn menüsünün gözde lezzetleri arasında yerini alıyor.

300 kişilik ağırlama kapasitesiyle Capricorn misafirlerini haftanın 7 günü 12.00-02.00 saatleri arasında, iki katlı geniş iç alanı ve Boğaz manzaralı terasında ağırlıyor. Ali Ahmadi’nin özgün sunumlarıyla hazırlanan zengin kokteyl menüsü de Boğaz’da yeme-içme deneyimine taze bir soluk getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz