Ana Sayfa AVM Bilkent Station’da engelsiz 19 Mayıs

Bilkent Station’da engelsiz 19 Mayıs

Sahip olduğu ‘Engelsiz AVM’ belgesiyle Ankara’nın en modern yapıları arasında gösterilen Bilkent Station, başkentlilere 19 Mayıs coşkusunu da engelsiz yaşattı. Bilkent Station’da piyano, keman ve gitar dinletileriyle başkentlilerle buluşan Türkiye Körler Vakfı öğrencileri, “Bütün bayramlar engelsiz olsun. Bizi halkımızla buluşturan Bilkent Station’a teşekkürler” mesajı verdi.

 

Bilkent Station, Ankara’da şehir hayatının vazgeçilmezi olan AVM’lerin engelliler tarafından da rahatça kullanılabilmesi için yoğun uğraşlar sonucunda “Engelsiz AVM” belgesi alabilen tek AVM olmayı başardı. Bu başarı için Station ve çevresinin mimarisinin, düzenlemesinin standartlar açısından özenle kontrol edilip, yenilendiğini söylemek mümkün. Bir yıldır Bilkent Station’da ve Bilkent Center’da kendileri için özel olarak tasarlanan yürüme yollarında, kapılarda, rampalarda, özel park yerlerinde şehir hayatının tam içinde olmanın mutluluğunu yaşayan engelliler, 19 Mayıs’ta da engelsiz mutluluk yaşayabildiler.

Türkiye Körler Vakfı öğrencileri piyana, keman ve gitar dinletileriyle Bilkent Station’daki 19 Mayıs coşkusunu en üst noktaya çıkardılar. Vakıfta müzik öğretmenliği yapan piyanist Alihan Sallı  “Engelsiz bir AVM’de kendimizi ifade edebilmenin, yaptığımız müziği halkımızla paylaşmanın haklı gururu içindeyiz. 19 Mayıs’ı hiç bu kadar destekle, anlayışla ve ilgiyle kutlamamıştık. Bilkent Station’a teşekkürler. Herkese örnek olsun” mesajı verdi. Station’da ayrıca Bilkent Sport International eğitmeleri eşliğinde gerçekleştirilen ‘gençlik zumbası’da ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz