Ana Sayfa AVM Bilkent Station’da hediyelik eşya fuarı

Bilkent Station’da hediyelik eşya fuarı

Bilkent Station’da çeşitli hediyeler ve Pilavoğlu Han’ın birbirinden özel ürünleri ile göz kamaştıran hediyelik eşya fuarı başladı.

Bilkent Station’da yeni yıl coşkusu sürüyor. Bilkent Station’da çeşitli hediyeler ve Pilavoğlu Han’ın birbirinden özel ürünleri ile göz kamaştıran hediyelik eşya fuarı başladı. El emeği göz nuru ürünlerin dikkat çektiği fuarda cam, seramik ve tahta atölyeleri de sanatseverlerin yoğun ilgisini çekiyor. Fuar, 31 Aralık’a kadar açık kalacak.

At Pazarı’ndaki kerpiç duvarlı yapısıyla dikkat çeken ve tarihi 16.yüzyıla kadar uzanan Pilavoğlu Han, bugün Ankara’nın el sanatları konusunda en özel ürünlerinin yaratılıp, sergilendiği yer olarak biliniyor. Handaki atölyeler için ‘sanatın beşiği’ diyen uzmanlar, bu atölyelerin halkla buluşmasına köprü olanların gerçek sanatsever sayıldığına dikkat çekiyor. Bilkent Station’daki hediyelik eşya fuarı kentteki diğer fuarlara özellikle bu yönüyle fark atıyor. Hediyelik eşya fuarında Pilavoğlu Han’ın 10 ayrı atölyesi halkla buluşurken, bu buluşmada keçeden, taş aksesuarlara, kapı süslerinden, gümüş takılara kadar uzanan geniş bir yelpazede yaratıcı yeni yıl hediyeliklerini görmek mümkün olacak. Yeni yıl için özel olarak süslenen Bilkent Station’da fuar, tam bir yeni yıl pazarına dönüşecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz