Ana Sayfa AVM Bilkent Center Sanat Festivali’ne büyük ilgi

Bilkent Center Sanat Festivali’ne büyük ilgi

Yerli ve yabancı 50 sanatçının buluşacağı Bilkent Center Sanat Festivali, büyük bir ilgiyle devam ediyor. Sanat Festivali, 14 Mayıs’a dek sürecek.

Yerli yabancı 50 sanatçıyı buluşturacak ve Ankara’ya yepyeni bir ruh katacak Bilkent Center Sanat Festivali başladı. Sanatseverlere 14 Mayıs’a kadar resim ve heykel sanatının inceliklerini ve heyecanını yaşatacak festivalde, sanatçıların canlı performansları büyük dikkat çekiyor. Yılın en iyi sanat etkinliği olmaya aday festivalin organizasyonunu ünlü ressam Adil Ocak ve sanat yazarı Vecdi Uzun üstleniyor. Festivalin küratörlüğünü de Rahmi Çöğendez yapıyor.

Bilkent Sanat Festivali resim, heykel workshop çalışmaları, piyano dinletileri, dans gösterileri ve müzayedelerle büyük bir sanat şölenine dönüşecek. Resim ve heykel sanatının yanı sıra sanatın her dalına ilişkin atölye çalışmaları ve konferanslarla büyük ilgi gören festivale ünlü heykel sanatçısı Fabien Nizam Güner ve ünlü Yunan ressam Spyros Georgas da katılıyor. Festivalde çocuklar da kendileri için düzenlenen özel alanlarda doya doya resim yapabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz