Ana Sayfa İNDEKS Avva AVVA, sektörü bilen iş ortakları arıyor

AVVA, sektörü bilen iş ortakları arıyor

Türkiye’nin en popüler erkek giyim markalarından AVVA, hassas franchising politikasıyla dikkat çekiyor. Franchising vereceği girişimciyi çok dikkatli değerlendiren AVVA, sektörde tecrübeli iş ortakları tercih ederek, sürdürülebilir bayilik operasyonları oluşturmayı hedefliyor.

Türkiye’de son dönemlerde erkek modasının belirleyici markalarından AVVA, yürüttüğü franchise politikasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Franchise başvurucusundan loyalty veya isim hakkı gibi adlar altında herhangi bir franchise bedeli almayan AVVA, franchise vereceği girişimci için ise, deyim yerindeyse ‘kılı kırk yarıyor’

“Markayı çocuğu gibi sahiplenecek kişiler arıyoruz”
Firma olarak önce markanın bilinirliğini ve prestijini arttırdıktan ve kurumsal sistemlerini yerleştirdikten sonra büyüme yolunda adım attıklarını söyleyen AVVA Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Atik, “Biz markamızı franchise ile büyütmeyi planlamıyoruz. Büyümüş bir markaya franchise ile iş ortakları arıyoruz. Bunun için de işinin başında duracak, AVVA markasını kendi çocuğu gibi sahiplenecek kişilere ihtiyacımız var” dedi.

“Perakendeyi bilmeyen bizden franchise alamaz”
Büyüme politikalarını genel olarak “yüzde 75 merkeze bağlı şubeler, yüzde 25 franchise” diyerek özetleyen Atik, “Doğal olarak her isteyene franchise vermek gibi bir düşüncemiz de yok. AVVA’da iş ortağımız olacak kişinin en azından perakende piyasası hakkında birikimi olması lazım. Bu sektörde daha önce çalışmış, kendisini ve AVVA markasını başarıyla temsil edecek ve markayı bulunduğu yerlerden daha ilerilere taşıyabilecek iş ortakları ile çalışmak istiyoruz. Bu nedenle de franchise verirken herhangi bir bedel almıyoruz. Dolayısıyla tekstil ve mağazacılık sektörünü bilmeyen kişilerin bizden bayilik alması mümkün değil” dedi.

İlk hedef marka caddeler ve AVM’ler
AVVA’nın yurt içinde ve yurt dışında toplam 103 şubesi bulunduğunu ifade eden Atik, “Bu şubelerde sadece AVVA markalı ürünler satılıyor. Türkiye’nin ve hatta dünyanın her şehrinde bir AVVA mağazası olması en büyük hedefimiz. Öncelikli planımız ise şehirlerin markalaşmış cadde ve AVM’lerinde olmak’’ diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz