Ana Sayfa Gündem AVM’lere yeni düzenleme

AVM’lere yeni düzenleme

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hazırlanan AVM’lere yeni düzenlemeler getirileceğini söyledi. Tüfenkci, AVM’lerde sosyal aktivitelerin de yer alacağını, indirim kampanyalarına ise sınırlama geleceğini vurguladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AVM’lere getirilecek yeni düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Düzenlemeler kapsamında sosyal aktivitelerin yer alacağını belirten Tüfenkci, indirim kampanyalarına ise sınırlama geleceğini vurguladı. Düzenlemelere göre, AVM’lerde yalnızca alışveriş yapılmayacak; kitap tanıtımı, imza töreni ve oyun aktiviteleri de hizmete sunulacak. Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, “Eğer bir alışveriş merkezi kendisini outlet alışveriş merkezi olarak nitelendiriyorsa yüzde 100 anlamında bütün mağazaların outlet satışı yapması gerektiğini ifade ediyoruz” dedi.

Bunların yanı sıra müşterileri etkilemek için yapılan yanlış bilgilendirmelerin de yapılamayacağına dikkat çeken Tüfekçi, “Kapatıyoruz, zararına gibi satışları yıl boyu sürdürmeyecek. Burada 3 aylık 6 aylık sürelerimiz var. Bunu niçin yapıyoruz? Hem tüketiciyi korumak için aynı zamanda da rekabeti korumak için bunu yapmak zorundayız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz