Ana Sayfa Gündem AVM’lere uzman güvenlik elemanları geliyor

AVM’lere uzman güvenlik elemanları geliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü güvenlik görevlilerinin uzmanlaşması için çalışma başlattı. Buna göre AVM, hastane, stat gibi alanlarda uzman güvenlik elemanları görev yapacak.

AVM’lere uzman güvenlik elemanları geliyor. Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) Başkanı Murat Kösereisoğlu, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yeni bir çalışma yaptığını belirterek, “AVM, hastane, konser salonu gibi alanlarda uzmanlaşmış güvenlik elemanları görev yapacak. Çalışma son aşamaya geldi. 2017’de hayata geçmesini bekliyoruz” dedi.

Şu anda güvenlik görevlisi olmak için tıpkı araç ehliyetinde olduğu gibi belirlenen kurumlardan eğitim almak, sonrasında da Emniyet’in yılda 4 kez yaptığı sınavlardan birine girip “kimlik” belgesi sahibi olmanın yeterli olduğunu dile getiren Kösereisoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özel uzmanlık eğitimlerinin getirilmesi gündemde. Spor tesisleri, AVM, stratejik tesisler, havalimanı gibi alanlarda görev yapacak güvenlik görevlileri ek eğitimler alarak bu konularda uzmanlaşacaklar. Biz GÜSOD olarak bu gelişmeyi çok olumlu buluyoruz ancak öncelikle bu uzmanlaşmayı sağlayacak sağlam bir işgücü altyapısına ihtiyacımız var. Yaptığı işi meslek olarak görmeyen, sürekli sektör değiştiren çalışanlarla uzmanlaşma zor olacak gibi görünüyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz