Ana Sayfa İNDEKS Dino Lino Fun Park AVM’lerde DinoLino deneyimi: Eğlence ve alışverişin buluşması

AVM’lerde DinoLino deneyimi: Eğlence ve alışverişin buluşması

Trambolin parkından VR ünitelerine kadar geniş bir yelpazede eğlence sunan DinoLino Funpark, AVM’lerdeki eğlence unsurlarını güçlendirmek ve ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatmak için stratejik yaklaşımlar benimsiyor. Dino Lino şu anda Gebze Center ve Erzurum MNG AVM’de hizmet veren 2 şubede toplamda 7 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteriyor. Dino Lino Kurucusu Mustafa Dal, 3 yeni proje üzerinde çalışarak büyümeye devam ettiklerini vurguluyor. Franchising sistemi ile de farklı iş birliği modelleri sunduklarını anlatan Mustafa Dal, Türkiye’de ve yurt dışında yeni projelere ilham kaynağı olma hedefiyle Dino Lino’nun büyümesini sürdüreceğini belirtiyor.

 

Dino Lino Kurucusu Mustafa Dal ile markanın hikayesi, franchising sistemi ve büyüme planları üzerine keyifli bir röportaj yaptık.

Röportaj, AVMDergi.com


DinoLino Funpark’ın hikayesi ve temel konsepti hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz?

Aslında uzun bir hikâyemiz var, hikâyemiz diyorum çünkü hem Dino ve Lino kardeşler hem de onların arkadaşları olmak üzere kalabalık bir aile olduk. Onları hikayesi de şöyle başladı…

Dino&Lino iki kardeş dinozorlardır. Tarihte son kalan dinozorlar, macera ve eğlence dolu yeni hikayelerinden habersizce ormanda dolaşırken buldukları araçla ormandan kaçmak isterler ve kendilerini bir zaman yolculuğunda bulurlar. Geçmiş dönem orman hayatından bir anda modern şehir hayatına merhaba derler. Etrafı keşfetmekle meşgul olan kardeşleri, o sırada kendini resme vermiş olan Kaya fark eder ve onlarla arkadaş olmak ister. Uzun sürecek dostluklarının başlangıcı da böylelikle başlamış olur… Şehir hayatına alışmaya çalışan Dino ve Lino kardeşlerin en büyük destekçisi Kaya olacaktır. Kaya, duvar resimleri yapan, zeki, biraz da yaramaz bir çocuk olmasına rağmen çok büyük hayalleri vardır. Hayallerini Dino ve Lino kardeşlerle paylaşır ve Eğlence Panayırı kurmaya karar verirler… Biz de DinoLino Funpark olarak bu arkadaşların hayallerine ortak olmak istedik sektörüne soluk getirecek yepyeni bir proje hazırladık.
Trambolin Park
Bot Kaydırak
Soft Play Alanı
Su Havuzu
Kum Parkı
Tırmanma Alanları
Karnaval Oyunları
VR ve Artırılmış Gerçeklik Üniteleri,
Roller Coaster
Çarpışan Arabalar
Dönme Dolap
Beceri Atölyeleri
Etkinlik ve Doğum Günü Alanlarını
bir arada toplayarak eşsiz bir eğlence deneyimi sunuyoruz.

65 yıllık tecrübenin ürünü: Dino Lino FunparkŞu anda toplam kaç şubeniz bulunuyor? Toplamda kaç metrekareye ulaştınız?

Şu an DinoLino Funpark olarak birisi Gebze Center diğeri de Erzurum olmak üzere 2 şubede hizmet veriyoruz. Toplamda 7 bin metrekare alanda hizmet veriyoruz. Bunların yanı sıra aktif olarak 3 yurt içi ve yurt dışı proje üzerinde çalışıyoruz. Çok yakında yeni şubelerimizin duyurusunu da sizlerin vasıtasıyla tüm misafirlerimizle paylaşmış olacağız.

AVM’lerde eğlence unsuru oldukça önemli. Siz oyun alanlarınızda AVM’lerle nasıl bir sinerji yaratıyorsunuz?

DinoLino konsepti yeni bir konsept olarak görünse de arkasında büyük bir Ar-Ge, hem üretim hem işletmecilikte her biri kendi alanında uzman bir ekip ve en önemlisi Dal Temapark’ın 65 yıllık tecrübesi var. Tüm bunları bir araya getirince heyecan verici keyifli bir iş çıkıyor.

Biz misafirlerimize sürekli gelişen ve değişen teknoloji deneyimlerini yaşatırken alışılagelmiş lunapark eğlence deneyiminden de koparmıyoruz. “Small”, “Medium”, “Large” ve “XLarge” olarak kategorize ettiğimiz konseptlerimiz ile 7’den 70’e tüm misafirlerimize, yorucu hayatlarından sıyırılabilecekleri imkanlar yaratıyoruz.

“AVM’lerde eğlence ve alışverişin birleşimini sağlamayı hedefliyoruz”

DinoLino olarak, AVM’lerdeki eğlence unsurlarını güçlendirmek ve ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatmak adına sürekli olarak çaba sarf ediyoruz. AVM içindeki konumlandırmamızı stratejik bir şekilde belirleyerek, çeşitli ve inovatif oyun alanları ile her yaş grubundan ziyaretçilere hitap ediyoruz. Özel etkinlikler ve kampanyalar düzenleyerek AVM ziyaretçilerine daha fazla değer katmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, AVM yönetimleri ve temsilcileri ile sıkı bir iş birliği içinde çalışarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor ve geri bildirimlere dayalı olarak oyun alanlarımızı sürekli olarak güncelliyoruz. Bu çabalarımızla, AVM’lerde eğlence ile alışverişin mükemmel bir birleşimini sağlamayı hedefliyoruz.”

Hangi aktiviteler ve alanlar DinoLino Funpark’ta ziyaretçilere sunuluyor?
DinoLino Funpark, her yaş grubuna hitap eden geniş bir eğlence yelpazesi sunarak ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Minik misafirlerimiz eğlenirken öğrenirken, ebeveynlerimiz anılarını yeniden canlandırma fırsatı buluyor.

“DinoLino için ciddi bir yatırım bütçesi ayırdık”

Franchising sisteminizle ilgili bilgi alabilir miyiz?
Bu konuda markamızın farklı çözüm alternatifleri mevcut. Yatırım, işletmecilik, paydaş çalışma modeli gibi proje bazlı farklı çözümler geliştiriyoruz. Tüm bunların yanı sıra sadece isim hakkı kiralama, markalaşma desteği de sağlıyoruz.

DinoLino Funpark’ın gelecekteki planları ve büyüme hedefleri nelerdir?
Modern dünya kriterlerine uygun yönetim anlayışıyla DinoLino, misafir memnuniyetini ön planda tutan bir yaklaşım benimseyerek güncel trendlere ve teknolojiye hızla adapte oluyor. Avrupa’da birçok projeye ilham kaynağı olan DinoLino, Türkiye’deki eğlence sektörünün lider isimlerinden biri olarak öne çıkıyor. Türkiye’de yaşanan olağandışı olaylar her sektörü etkilediği gibi eğlence sektörünü de etkilemiş olsa da DinoLino’nun benzersiz konsepti ve modern yönetim anlayışıyla bu etkileri minimuma indirdik. Uzun bir Ar-Ge süreci ve uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte yıllarca üzerinde çalıştığımız DinoLino için ciddi bir yatırım bütçesi ayırdık. Kısa, orta ve uzun vadeli planlamalarımız sayesinde DinoLino, eğlence sektörünün lokomotifi olmaya aday. Bu heyecan verici yolculuğumuzda siz değerli misafirlerimizin mutluluğu, bizim en büyük motivasyon kaynağımız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz