Ana Sayfa Gündem AVM ihalesi 26 Ağustos’ta

AVM ihalesi 26 Ağustos’ta

Gümüşhane Belediye Başkanlığı, mülkiyeti kendisine ait olan 14 bin 513 metrekare toplam alana sahip otogar ve Daltaban sanayi sitesinin yerine AVM yapımı için ihaleye çıkıyor.

Mülkiyeti Gümüşhane Belediyesi’ne ait, Gümüşhane İli, Merkez İlçesi’nde bulunan 5 arsa üzerinde AVM yapılması için satışa çıkartıldı. İhalesi 26 Ağustos Cuma günü yapılacak taşınmazların toplam bedeli 29 milyon 26 bin TL olarak belirlendi.

Gümüşhane Belediye Başkanlığı, mülkiyeti kendisine ait olan 14 bin 513 metrekare toplam alana sahip otogar ve Daltaban sanayi sitesinin yerine AVM yapımı için ihaleye çıkıyor.

Projenin tahmini maliyeti 29 milyon TL

Hasanbey Mahallesi 52 ve 53 ada 1, 2, 3, 4 ve 22 parselde arsa olarak kayıtlı toplam 14 bin 513 metrekare alana yapımı planlanan ve kapalı teklif usulü ile 30 yıllığına kiraya verilecek olan alanda uygulanacak olan projenin muhammen bedeli ise 29 milyon TL olarak belirlendi.

Projeleri belediye onaylayacak

İhale kapsamında alanda Gümüşhane Belediyesince uygun bulunan AVM projesine uygun mimari, statik, elektrik, mekanik ve peyzaj uygulama projeleri yüklenici tarafından hazırlanıp idareye onaylattırılacak. Tapuya 30 yıl süre ile ayni hak tesisi yapılacak proje kapsamında proje alanında bulunan ticari alan ve otopark alanın kullandırılmasından dolayı yüklenicinin elde edeceği gelirlerden belediyeye pay verilecek.

Toplam 30 yıl süre ile işletilecek olan tesis süre sonunda, Gümüşhane Belediyesi’ne üzerindeki müştemilatı ile birlikte bedelsiz olarak devredilecek.

2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesi uyarınca kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilecek olan ihale 26 Ağustos 2016 Cuma günü saat 14.00’te Gümüşhane Belediye Meclisi salonunda gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz