Ana Sayfa Gündem AVM çalışma saatleri ilçeye göre belirlenecek

AVM çalışma saatleri ilçeye göre belirlenecek

AVM’lerin pazar günü tatil edilmesi, zincir mağazaların çalışma gün ve saatleri, ilçelere göre belirlenecek. Gümrü ve Ticaret Bakanlığı, çalışma saatleriyle ilgili kararın müşterek verilmesi yönünde formül buldu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, AVM’lerin pazar günü tatil edilmesi, zincir mağazaların çalışma gün ve saatlerinin belirlenmesi için ortak bir formülün hayata geçilmesini sağlayacak. AVM ve zincir mağazaların çalışma saatleriyle ilgili tartışmalara Gümrük ve Ticaret Bakanlığı son noktayı koyuyor. Buna göre, çalışma gün ve saatleri, ticaret ve sanayi odalarının teklifi ile ilçe özelinde değişiklik gösterebilecek, karar vermede valilik yetkili olacak.

AVM’lerin çalışma saatlerinin belirlenmesinde ülke geneli ya da bölgesel bir karar alınacaksa Gümrük ve Ticaret Bakanlığı devreye girecek. Bakanlık, 2 yılda bir AVM’lerin açılış gün ve saatini belirleyecek. Alışveriş merkezleri ve zincir mağazaların çalışma gün ve saatlerine ilişkin teklifler 2 yılda bir değerlendirilecek. Bakanlık, ikinci yılın aralık ayı sonunda çalışma kararını belirleyerek duyuracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz