Ana Sayfa İNDEKS Arçelik Arçelik, geri dönüşümü sanatla buluşturuyor

Arçelik, geri dönüşümü sanatla buluşturuyor

Arçelik, Contemporary İstanbul’da ses getirecek bir sergi ile yer alacak. Arçelik’in geri dönüşüm tesislerinden elde edilen malzemeler, Türkiye’nin önde gelen sanatçıları ve tasarımcıları tarafından yapılan tasarımlarla ‘Cycles’ sergisinde ziyaretçilerle buluşuyor.

Arçelik, çağdaş sanat eserlerinin en iyi örneklerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary İstanbul’da ‘Cyles’ sergisi ile yer alıyor. İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 3-6 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek olan sergi, ziyaretçilerini bekliyor. Arçelik’in eserlerinin bulunduğu ve 19 ülkeden 70 galeri ve 520 sanatçının 1050 eserle katılacağı Contemporary İstanbul, bu sene sanatseverlerle yeni bölümlerini de buluşturacak.

beyaz-esya-geri-donusumArçelik, Contemporary İstanbul ile yaptığı işbirliği kapsamında geri dönüşümü sanatla buluşturuyor. ‘Cycles’ sergiyle Arçelik’in geri dönüşüm tesislerinden elde edilen malzemeler Türkiye’nin önde gelen sanatçıları ve tasarımcıları tarafından fonksiyonel sanat eserleri ve koleksiyon objelerine dönüşüyor. Susan McMurrain küratörlüğünde düzenlenecek ‘Cycles’ sergisinde; Seçkin Pirim, Sema Topaloğlu ve Ela Cindoruk & Nazan Pak, geri dönüştürülmüş materyallere ustalıkla yeni bir ‘hayat’ kazandırıyor. Arçelik, bu sergiye endüstriyel tasarım öğrencilerinin çalışmalarını da dahil ederek, genç tasarımcılara destek veriyor. Geleceğin tasarımcıları, Arçelik Cycles sergisi için geri dönüşüm malzemelerine yeniden hayat veriyor.

Arçelik, sergiyle geri dönüşüm konusunda farkındalık sağlarken, aynı zamanda tasarım konusundaki uzmanlığına da dikkat çekiyor. ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuna sahip olan Arçelik, kaynakların verimliliğine odaklanarak ‘sürdürülebilirlik’ yaklaşımını tüm süreç ve faaliyetlerine entegre ediyor. Bu amaçla, Türkiye’nin en büyük geri dönüşüm hareketini başlatan Arçelik, beyaz eşya üreticisi olup kendi geri dönüşüm tesisini kuran ilk ve tek şirket oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz