Ana Sayfa AVM Ankara kahveye doydu

Ankara kahveye doydu

Bilkent Station’da şehrin ilk ve en özel kahve şöleni Ankaralılardan büyük ilgi gördü. Hafta sonunda şehrin kahve durağına dönüşen Bilkent Station’da dünyaca ünlü kahve uzmanları, kahve keyfinin sırlarını tüm kahve tutkunlarıyla paylaştı.

Bilkent Station’da Coffee Weekend adıyla gerçekleştirilen kahve şöleninde dünyaca ünlü kahve markalarının yanısıra kahve kültürüne damgasını vuran Türk kahvesi de özel demleme teknikleriyle kahve meraklılarının karşısına çıktı. Yüksek kalite kahve üretimi ve tüketiminde en yeni akımı temsil eden 3. dalga kahve akımının tüm dünyayı olduğu gibi Ankara’yı da sardığını gören ünlü baristalardan Hakan Gürses, “Çünkü kahve tamamen özel zevkleri ve estetiği yansıtıyor. Çok özel bir yaşam tarzının adı oluyor” yorumunu yaptı. Gürses hazırladığı kahvelerden başkentlilere ikram ederken “Önce bir höpürdetin sonra biraz bekleyin, kahveyi yavaş yavaş için” tüyosu verdi. Orhun Dinkçioğlu kahveyi özel hazırlayan, özel sunan barista olmaktan çok mutlu. Amerika ve Avrupa’da yaygınlaşan nitrojenle birleştirilmiş soğuk demleme kahveyi, Coffee Weekend ziyaretçilerine ikram ederken “Ankaralının damak zevkinin geliştirdiğini görmek beni heyecanlandırdı. Kahve dostluk bağlarını da güçlendiriyor” yorumu yaptı. Espressonuzu daha keyifle mi içmek istiyorsunuz? Kahve için “Kendi hikayesi ve kendi coğrafyası, kendi bağları var” diyen bir başka barista Mehmet Yamak “Çekilmiş kahveden şaşmayın. Çok özel kahvecilere hep uğrayın. Mutlu olacaksınız” tavsiyesinde bulunuyor.

Bilkent Station’daki kahve şölenine canlı konserler, kahveyi şekilden şekile sokan sanatçılar ve kahve tutkunları için özel tasarım eşyalar hazırlayanlar da bambaşka bir hava kattı. Kahvenin, eğlencenin ve müziğin keyfini doyasıya çıkaran Ankaralılar, kahve şöleninin gelenekselleşmesini bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz