Ana Sayfa Dünyadan Alman ayakkabı zinciri Reno satılıyor

Alman ayakkabı zinciri Reno satılıyor

HR Group, Benelüks’te faaliyet gösteren 300 satış noktasına sahip Reno’yu satıyor.

Benelüks’te de faaliyet gösteren lider bir ayakkabı tedarikçisi olan HR Group, tamamen toptan satış faaliyetlerine ve lojistiğe odaklanmak için yaklaşık 300 satış noktasını temsil eden ayakkabı zinciri Reno’yu satıyor.

HR Group, Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki web mağazasını ve tüm fiziksel Reno mağazalarını rakibi cm.sports ve yatırımcı GA Europe’a satıyor. Satış sonrası tüm çalışanlar transfer olacak ve mağazalar Reno bayrağı altında çalışmaya devam edecek.

Reno’nun yeni sahipleri, perakendeciyi tüm aile için dengeli bir marka ve özel etiket marka karışımıyla akıllı alışveriş için bir alternatif olarak konumlandırmak istiyor.

HR Group, satış sonrası ana faaliyet konusu olan toptan satış ve lojistiğe odaklanacak. Konsinye satışlarla Avrupa’da daha fazla büyümeyi mutlak bir öncelik haline getirmeyi planlayan HR Group, Adler, Cactus, Cora, Carrefour ve INNO’nun tedarikçisi konumunda.

Reno, 45 yıldır faaliyet gösteriyor
HR Group, 1888 yılında Wilhelm Hamm ayakkabı derisi ticareti yapan bir şirket kurarak başarılı bir iş geliştirmenin temellerini attı. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan sayısız aksilikten sonra savaşın sona ermesi ve şirketin bir ayakkabı ithalatçısına dönüşmesinin ardından hızlı bir yeniden yapılanma başladı. Ayakkabıları daha da başarılı bir şekilde satabilmek için Hamm, 1970’lerin sonundan itibaren İspanya, İtalya ve Uzak Doğu dahil olmak üzere tamamen yeni satış kanalları ve alışveriş pazarları açtı.

Reno, 1977 yılında Dieter Götz ve Franco Prosser tarafından klasik bir posta sipariş işi olarak kuruldu. İlk ayakkabı mağazaları 1983 yılında açıldı ve sonraki yıllarda başarıyla genişletildi. 2005 yılında Hamm ve Reno şirketlerinin İK Grubu’nu oluşturmak üzere birleşmesi ve ayakkabı perakendecisinin stratejik yeniden yapılanması başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz