Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Aksa’dan yılda 40 bin jeneratör üretimi

Aksa’dan yılda 40 bin jeneratör üretimi

3 kıtada bulunan üretim tesislerinde jeneratör üretimi yapan Aksa, küresel enerji pazarının nabzını tutuyor. Bir yıl içerisinde 40 bin jeneratör üretimiyle birçok ülkenin enerji ihtiyacını karşılayan Aksa Jeneratör’ün Çin’de yer alan farikası dünyanın en büyük jeneratör üretim kapasitesine sahip.

Türkiye’de İstanbul, Çin’de Changzhou şehri, Amerika’da ise Louisiana eyaletinde üretim tesisi bulunan Aksa Jeneratör, toplamda 130 bin metrekarelik kapalı alanda 1 kVA ile 3000 kVA arası benzin, dizel ve doğalgaz yakıtlı jeneratörler, marin yardımcı jeneratörleri, aydınlatma kuleleri ve jeneratör donanımları üretiyor.

Ülkenin jeneratör ihtiyacını karşılama ve ekonomideki hareketliliği temel alan yatırımlarıyla, jeneratör sektöründe öncü konumda olmayı hedefleyen Aksa Jeneratör, Çin, ABD ve Rusya gibi pazarların yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Kazakistan, İngiltere, Cezayir ve Singapur’da bulunan ofislerindeki çalışmalarıyla dünyanın birçok noktasına kesintisiz enerji götürüyor.

2019 yılında hedef 600 milyon dolar

2015 yılında ihracatta toplam 150 milyon dolar ciroya ulaşan Aksa Jeneratör, yılda toplam 40 bin jeneratör üretimi yaparak ülke ekonomisine büyük katkıda bulunuyor. Türkiye’de birçok kişiye istihdam sağlayan Aksa Jeneratör, sektöründeki pazar liderliğini de koruyor. Dünya genelinde artan enerji ihtiyacına; çevreye uyumlu, tasarruflu ve güvenli ürünleriyle cevap veren Aksa Jeneratör, dünyanın ilk 5 jeneratör üreten markası içerisinde bulunuyor. Aksa Jeneratör, 2019 yılında 600 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefliyor.

Nüfusa ve gelişen sanayiye bağlı olarak elektrik enerjisi ihtiyacı artan Çin’de 100 bin metrekarelik bir alanda üretim yapan Aksa Jeneratör, Çin’deki üretim tesisiyle dünyanın en büyük jeneratör fabrikasının da sahibi. Aksa Jeneratör Amerika’daki üretim tesisinde ise pazarın dinamiklerine göre yatırımlarını gerçekleştiriyor ve Amerika standartlarına uygun olarak üretim yapıyor.

“Afrika ve Hindistan pazarlarına yöneleceğiz”

Dünya pazarındaki konumlarını korumayı başardıklarını ifade eden Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker: “Aksa Jeneratör olarak dünyanın birçok ülkesine ürün ve hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Türkiye’deki ve dünyadaki ekonomik dalgalara rağmen yeni atılımları hedefledik ve pazardaki payımızı arttırdık. İlerleyen dönemde de pazardaki etkinliğimizi artırmaya devam edeceğiz. Özellikle enerji ihtiyacının arttığı Afrika ve Hindistan pazarlarına yönelik çalışmalarımız olacak.” sözleriyle dünya pazarındaki etkinliklerini arttırmak için Aksa Jeneratör olarak çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz