Ana Sayfa İNDEKS Dominos Pizza ‘Akıllı Mutfak’ Dominos Pizza’ya inovasyon ödülü getirdi

‘Akıllı Mutfak’ Dominos Pizza’ya inovasyon ödülü getirdi

Dominos Pizza, fast-food sektöründe ilk olma özelliği taşıyan ‘Akıllı Mutfak’ projesiyle şimdi maksimum müşteri memnuniyetine bir adım daha yakın. Domino’s Pizza Türkiye İnovasyon ve Ürün Geliştirme Müdürü Sevda Altuneli ve Chef Seasons tarafından geliştirilen Dominos Pizza Akıllı Mutfak projesi, IDC Türkiye tarafından ‘Yılın En İyi Veri Altyapısı’ kategorisinde birinciliğe layık görüldü. Ekip ödülünü Endüstri 4.0 Konferansı’nda yapılan törenle teslim aldı. Dominos Pizza yakında tüm restoranlarında uygulamaya geçilecek yeni projesiyle, gıda güvenliği ve müşteri memnuniyeti alanında büyük fayda sağlayacak.

Dominos Pizza, dünyada fast-food sektöründe ilk olma özelliği taşıyan Domino’s Pizza Akıllı Mutfak projesi ile IDC Türkiye (International Data Corporation) tarafından Yılın En İyi Veri Altyapısı kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Projenin mimarları Domino’s Pizza Türkiye İnovasyon ve Ürün Geliştirme Müdürü Sevda Altuneli ile Chef Seasons ekibi, ödülü Endüstri 4.0 Konferansı’nda yapılan törenle teslim aldı. Akıllı Mutfak aynı zamanda konferansta veri işleme ve müşteri memnuniyeti alanındaki örnek projeler arasında yer aldı.

Dominos Pizza Akıllı Mutfak inovasyonu ile müşterilerine mükemmel pizza deneyimi yaşatacak. Geliştirilen yazılım ve modüller aracılığıyla sistem pizza yapımı esnasında çalışanlara kolaylık sağlarken, fırından çıkmış pizzanın fotoğrafı çekilerek analiz edilecek. Yazılımın en büyük faydalarından birisi de gıda güvenliği açısından pizzanın içerisinde olabilecek yabancı maddelerin tespit etmesi ile olası müşteri şikayetlerinin önüne geçilmesi olacak.

Dominos Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga konuyla ilgili, “Lezzet inovasyonlarındaki liderliğimizi teknolojik inovasyonlarla da destekliyoruz. Geçtiğimiz yıl açtığımız İnovasyon Merkezimizde, ürün, pazarlama, teknoloji, kısacası işimizin her yönüyle ilgili durmadan yeni fikirler üretiyoruz. ‘Akıllı Mutfak’ da bu vizyonumuzu en güzel şekilde ortaya koyan adımlardan biri oldu. Bu proje ile maksimum müşteri memnuniyetine bir adım daha yaklaşıyoruz ve lider konumumuzu perçinlemeyi hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz