Ana Sayfa AVM Ahmet Özhan sevenleriyle Park Afyon’da buluştu

Ahmet Özhan sevenleriyle Park Afyon’da buluştu

Ece Türkiye tarafından yönetilen ve son dönemde yaptığı organizasyonlarla ziyaretçilerini ünlü isimlerle buluşturan Park Afyon Alışveriş Merkezi, unutulmaz bir imza gününe daha ev sahipliği yaptı.

Türk Müziği’nin efsane ismi Ahmet Özhan, ilk kez bir imza günü etkinliğini kabul ederek Banu Noyan organizasyonuyla Afyonlularla, Park Afyon’da buluştu. Afyon ve çevre kentlerden gelen sevenlerinin karşısına çıkan Ahmet Özhan, hem imza dağıtıp fotoğraf çektirdi hem de soruları içtenlikle yanıtladı.

Bir hayranının “Veliahtınız olarak kimi görüyorsunuz” sorusuna “Ben kimsenin veliahttı olmadım kimse de benim veliahtım olamaz. Ben daha buradayım bir yere gitmeye de niyetim yok. O yüzden arkamdan gelenler biraz daha bekleyecekler” yanıtını verdi. Genç müzisyenlerin işlerini gerçek ustalarından öğrenmeleri gerektiğini söyleyen Ahmet Özhan, “Gençler kolaya kaçıyor” dedi. Türk müziğinde erkek solist yetişmediğiyle ilgili ise şöyle konuştu: “Şimdiki gençler Türk müziğinden uzak büyüyor. Ben ney, tambur, ud sesi ile büyüdüm. Türk Müziği’ndeki tüm komalı sesleri hatmettim. Şimdiki gençler ise klavyede çıkan 1 tam 1 yarım sesin dışında bir ses duymuyor.”

Gençlere, Türk Müziği eğitimi veren derneklere gitmelerini tavsiye eden usta sanatçı, “Bizim gerçek müziğimiz musiki… Dinlediğiniz pop şarkısınında bile Türk Müziği makamları var” dedi. Hem Tasavvuf hem de Türk Müziği albümü çıkaracak olan Özhan, “Emel Sayın’la zaman zaman aynı sahneyi paylaşıyorsunuz, filmleriniz var bu devirde birbirinize dost kalabilmek zor değil mi” sorusuna ise “Emel Sayın benim 40 yılı aşkın aynı sevgiyle yol aldığım can dostum. Bizim dokumuz birbirine çok uyuyor onun için düetlerimiz ve paylaştığımız sahneler çok seviliyor. Birlikte özel projelerde yer alıyoruz” diye yanıt verdi.

Özhan, şarkılarına eşlik eden sevenleriyle sohbet edip, tek tek fotoğraf çektirdi. Organizasyon sonunda Park Afyon Müdürü Kemal Baştürk sanatçıya çiçek ve meşhur Afyon lokumu hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz