Ana Sayfa İNDEKS Agora AVM Agora’da ‘Pilates ile Bahara Hazırlık’ konuşulacak

Agora’da ‘Pilates ile Bahara Hazırlık’ konuşulacak

Her hafta Cuma günü alanında uzman konukları ağırlayan Agora Sohbetleri bu hafta Pilates eğitmeni Cemile Aydın’ı ağırlayacak. A blok aktivite alanında saat 16.00’da gerçekleştirilecek olan sohbette Pilates eğitmeni Cemile Aydın pilates ile forma girmenin yollarını dinleyiciler ile paylaşacak.

Pilates 20. yüzyılın başlarında Joseph Hubert Pilates tarafından geliştirilmiş fiziksel fitness sistemidir. Pilates zihnin kasları üzerindeki kullanımını desteklediği için Contrology (Kontrol bilimi) olarak adlandı. Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programı. Pilates, kasların şişkinleşmeden uzun ve zarif biçimlenerek güçlenmesine, zihin-beden koordinasyonunu sağlanmasına, stres seviyesini düşmesine, enerji hissinin artmasına, doğru duruş hizasının sağlamasına, daha güçlü ve esnek bir omurgaya, sırt ağrılarında azalma veya tamamen rahatlamaya yardımcı oluyor.

25 Mart Cuma günü saat 16.00’da A Blok etkinlik alanında gerçekleşecek olan etkinlikte Pilates eğitmeni Cemile Aydın; Bahar aylarına yaklaştığımız günlerde pilates sporunun inceliklerini ve düzenli yapılan pilates hareketlerinin vücudumuza yararlarını anlatacak. Dinleyicilere basit ve evde uygulayabilecekleri hareketleri de uygulamalı olarak gösterecek olan Aydın, bölgesel zayıflama için yapılması gereken hareketleri ve formda bir vücuda sahip olmanın püf noktalarını Agora Sohbetleri dinleyicileri ile paylaşacak.

Agora Alışveriş Merkezi Pazarlama Müdürü Müge Menteş Üstünoğlu, farkındalık yaratarak, sağlıklı yaşamı desteklemek ve teşvik etmek adına birçok etkinlik düzenlediklerini belirterek, ziyaretçilerinin katılımları ile gördükleri yoğun ilgiden mutluluk duyduklarını belirtti. Üstünoğlu, 25 Mart Cuma günü saat 16.00’da gerçekleşecek olan “Pilates ile Bahara Hazırlık‘’ konulu sohbete tüm ziyaretçilerini davet etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz