Ana Sayfa İNDEKS Agora AVM Agora AVM, 100 milyonu aşkın ziyaretçi ağırladı

Agora AVM, 100 milyonu aşkın ziyaretçi ağırladı

Agora AVM, açıldığı 2003 yılından bu yana 100 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı. Göz önünde bulunan başarısı sebebiyle açıldığı günden itibaren yabancı fonlardan birçok satın alma teklifi aldıklarını belirten Hasan Noyan, “Satın alma teklifleriyle ilgilenmiyoruz” dedi.

Agora AVM, 13 yıldır ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. İzmirlilerin sevgisi ile büyüyen, yaptığı etkinlik ve kampanyalarla tercih sebebi olan Agora’nın başarısı her yıl artan giriş sayıları katlanıyor.

Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul yatırımcısı ve yöneticilerinden Odak Group bünyesinde yer alan Agora AVM, dünyaca ünlü yerli ve yabancı markaları, gurme restoranları, sinema salonları, eğlence merkezi ve öncü etkinlik, kampanyaları ile 13 yıldır moda ve eğlence anlayışının en dinamik ve yenilikçi adreslerinden biri oldu. Açıldığı dönemde İzmir’de dört alışveriş merkezi hizmet veriyorken, Agora AVM bugün dört kat daha büyüyerek kaliteli hizmet anlayışıyla fark yaratıyor.

Agora Alışveriş Merkezi’nin yatırımcısı ve işletmecisi olan Odak Şirketler Grubu 1979 yılında İzmir’de kurulmuş inşaat, kozmetik, enerji ve AVM yatırımı alanlarında hizmet veriyor. Odak Group 21. yüzyılın yıldız sektörü olan alışveriş merkezciliği ve perakendecilik alanında, şehrin hak ettiği bir yatırıma kavuşması için 2000’li yılların başında alışveriş ve eğlence merkezlerinin geliştirilmesi ve işletilmesi konularında etkin olarak faaliyet gösterme kararı aldı. İzmirlilere ilkleri yaşatmak, kalite ve eğlenceyi bir arada sunmak, alışveriş keyfinin doyasıya yaşanacağı bir mekân yaratmak amacıyla yola çıkarak Agora AVM projesini hayata geçirdi.

“Satın alma teklifleriyle ilgilenmiyoruz”

Hasan-NoyanGöz önünde bulunan başarısı sebebiyle açıldığı günden itibaren yabancı fonlardan birçok satın alma teklifi aldıklarını belirten Hasan Noyan, tekliflerin içeriğini dahi incelemediklerini ve asla böyle bir düşüncelerinin olmadığını vurguladı. Noyan, Agora AVM’nin, 130 Balçovalı arsa maliki ile asgari müşterekler ile yoluna devam ettiğini belirterek, “2008 yılından bu yana yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet Agora AVM, gerek bölgeye kattığı değerle gerekse istihdama sağladığı önemli katkı yerli ve bölgesel sermayenin büyümesinde önemli rol oynamaktadır” diye konuştu. Birçok önemli markanın AVM bünyesinde yer almak istediği ve büyüme talebinde bulunduğunu belirten Noyan; büyüme ile ilgili olanakları değerlendirmek istediklerini söyledi.

1994 yılından beri Odak Şirketler grubu bünyesinde çalışarak grup bünyesinde birçok önemli pozisyonda yer alan 2013 yılı itibariyle Genel Müdür görevinin yanı sıra İcra Kurulu Başkanı olarak görevine devam eden Yüksek Mimar Hasan Noyan Agora Alışveriş Merkezi’nin 13 yıllık istikrarlı başarısının; değerli iş ortakları ve alışveriş merkezi çalışanlarının gösterdikleri özveriden kaynaklandığının altını çizdi. Agora AVM İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, 13 yıldır kendilerini bu ailenin parçası olarak gören İzmirlilere en içten teşekkürlerini ileterek, Agora AVM kiracılarının her geçen gün dekorasyonunu yenilediğini, kaliteli ve ayrıcalıklı hizmet anlayışının artarak devam edeceğini bildirdi.

Victoria Secret ve Mac, Agora AVM’de mağaza açacak

Agora AVM, giyim, kozmetik, ev tekstili, elektronik, mücevherat, eğlence merkezi, sinema, kafe ve restoranlar, gibi farklı ihtiyaçlara hitap ederek birçok önemli markayı bünyesinde bulunduruyor. Mudo, Flo, Sephora, Banana Republic gibi büyük mağazacılık kategorisinde yer alan markalar İzmir’e Agora Alışveriş Merkezi ile “merhaba” dedi. Önümüzdeki dönmelerde de Victoria Secret, Mac gibi dünya devleri Agora Alışveriş Merkezi ailesine katılmaya hazırlanıyor.

 “Agora’da Hayat Var!”

14 Mart 2003 tarihinde hizmete giren Agora Alışveriş Merkezi; adını Antik Çağ’daki çarşı, pazar, ticaret yeri anlamına gelen ‘Agora’ dan almıştır. 2003 yılındaki açılışından bu yana müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmetin öncüsü olan alışveriş merkezi, İzmir bölgesinin moda ve eğlence anlayışının dinamik ve yenilikçi ismi. İzmir’de moda ve eğlencenin ilk akla gelen isimlerinden biri olan Agora, 10 Eylül 2008 ile birlikte yenilenen ve yüzde 100 büyüyen binasında alışverişe farklı bir anlayış getirdi. Açıldığı günden bu yana 101 milyon 800 bin ziyaretçiyi ağırlayan Agora Alışveriş Merkezi’ni, büyüme sonrası 2008 yılından bu yana 80 milyon kişi ziyaret etti. 2003 yılındaki açılışından bu yana müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra, İzmir ve bölgesinin moda ve eğlence trendlerinin öncü ismi de olan Agora, sektörünün önemli oyuncularından biri olarak öne çıkıyor. Farklı mimari anlayış ile büyüyen Agora’da mağaza sayısı 85’den 179’a, çıktı. 2003 yılından beri İzmirlilerin vazgeçilmez buluşma noktası olan Agora Alışveriş Merkezi; modern mimarisi, ferah bahçeleri, her kesime hitap eden marka karması, ziyaretçilerini özel hissettiren etkinlik, kampanyaları ve kaliteli hizmet anlayışı ile tercih sebebi oluyor. “Agora’da Hayat Var!” sloganı ile yola çıkan Agora Alışveriş Merkezi, misafirlerinin konforlu ve mutlu bir zaman geçirmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Agora Alışveriş Merkezi, bulunduğu konum itibariyle birçok avantaja sahip olarak çoğu alışveriş merkezinin aksine şehrin dışında değil, yaşam birimlerine çok yakın konumda bulunuyor. Agora Alışveriş Merkezi, İzmir’in yazlık ilçelerine ve şehirlerarası otoyola yakınlığı ile çevre illerden ve turistik amaçlı gelen ziyaretçilerin de tercihi oluyor. Yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan alışveriş merkezine yıl içinde 10 bine yakın yabancı turist geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz