Ana Sayfa Gündem Adıyaman Park AVM açıldı

Adıyaman Park AVM açıldı

Kentin ilk AVM’si Adıyaman Park AVM, kapılarını ziyaretçilerine açtı. 85 bin metrekare inşaat alanı, 27 bin 500 metrekare kiralanabilir alanıyla hizmet verecek Adıyaman Park AVM, 150 milyon TL’lik yatırıma mal oldu. Adıyaman Park AVM’nin kiralama ve yönetim çalışmalarını JLL Türkiye üstleniyor.

Kentin ilk AVM’si olma özelliğine sahip Adıyaman Park AVM, açıldı. Safoğulları Grup, Özdicle Grup ve Vetal Grup ortaklığı ile kurulan İpekyolu Tur Turizm İnşaat Lojistik Enerji Madencilik Sanayi A.Ş tarafından yatırımı yapılan Adıyaman Park, Adıyaman’ın en önemli cazibe merkezi olmayı hedefliyor. 4 katta toplam 125 mağazanın yanında 2 bin 500 metrekarelik eğlence alanı, 7 salonlu sinema ve 1000 araçlık otoparkı da bulunan Adıyaman Park’ın yönetim ve kiralaması JLL Türkiye tarafından yapılıyor.

Mimari tasarımı Cem Mimarlık tarafından yapılan Adıyaman Park AVM, eski süt fabrikasının kuzeyinde, şehrin tam kalbinde kurulu. Yılda 4 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamayı bekleyen alışveriş merkezi, yılın her döneminde gerçekleştireceği özel aktivitelerle Adıyamanlıların kültürel ve sosyo-ekonomik yapısına da katkıda bulunmayı hedefliyor.

Adıyaman Park AVM’nin yatırımcı iş adamlarından olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, yaklaşık 150 milyon TL’lik yatırım ile açılışı yapılacak olan AVM ile ilgili yaptığı açılışta, yatırımın hem sosyal hem de ekonomik yönden katkısının olacağını vurguladı. Mustafa Uslu, “Sosyal anlamda çok önemlidir. Adıyaman’a sosyal yönden ciddi bir katkısı olacak. AVM’ler sadece alışveriş alanı değildir. AVM’ler bir yaşam alanıdır. İnsanların özellikle hafta sonu gelip gününü burada geçirdiği bir yerdir. Adıyaman Park Adıyaman’a değer katan bir yatırımdır. Hem ekonomik hem de sosyal yönde bir değer katacaktır. AVM’ler gelişmişliğin bir göstergesidir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz