Ana Sayfa İNDEKS Adidas Adidas Originals’tan Türkiye’de ilk

Adidas Originals’tan Türkiye’de ilk

Adidas Originals Nişantaşı mağazasının açılında 360 derece çevreleyici teknoloji entegrasyonu kullanarak internet üzerinden milyonlarca kullanıcıya aynı anda ulaştı. 8 saat süren yayın, 1 milyon 863 bin 267 defa gösterildi.

Adidas Originals 25 Mart’ta gerçekleşen Nişantaşı mağazasının açılışı için özel bir canlı yayın yaptı. Mağaza açılışını Türkiye’de ilk defa mobil medya bannerlarına entegre edilen 360 derece canlı video ile gerçekleştiren Adidas Originals, yayını Facebook sayfası ve 360 yayın izlemeye uygun bannerlar üzerinden milyonlarca kişiye aynı anda ulaştırdı. Daha önce bu büyüklük ve erişimde kullanılmayan 360 canlı yayın teknolojisi medya desteği ile birlikte o an açılışa katılamayan kişilerin mobil cihazları ve Facebook üzerinden mağazayı 360 derece canlı olarak izlemesi ve atmosferi görmesi sağlandı. 8 saat devam eden 360 mobil canlı yayın bannerları 1 milyon 863 bin 267 kere gösterildi ve 360 derece canlı yayın bannerlar üzerinden toplam 275 bin tekil kişi tarafından izlendi. 360 derece canlı yayın bannerları 1 milyon 281 bin 381 tekil kişiye erişti. Kişi başı ortalama yayın izleme süresi 1 dakika 42 saniye olarak gerçekleşti.

Mobil banner ve Facebook üzerinden yayın

Adidas Originals Nişantaşı’nın açılışından 1 hafta önceye kadar mağaza önünden geçen kişiler anonim olarak belirlendi ve 360 canlı yayını, bu kişilere mobil bannerlar ve Facebook üzerinden ulaştırıldı. 360 derece canlı yayını tamamen ilgili hedef kitleye ulaştıran Adidas Originals, bunun için mağaza çevresinde yerleştirilmiş iBeaconlar ve özel olarak geliştirilmiş bir 360 derece kamera kullandı. Yayının 360 derece olarak milyonlara ulaştırılması ise yine yüksek teknoloji içeren 360 derece özel medya server ile gerçekleşti. 360 derece çevreleyici medya teknolojileri kişilerin hedef ortamı uzaktan daha fazla deneyimlemesini sağladı. 360 derece canlı yayını görüntüleyebilmek için özel olarak yazılan banner teknolojisi kullanıcıların telefon cayraskoplarını veya VR gözlüklerini kullanarak mağazayı 360 derece canlı olarak görmesini sağladı.

Dünyada ilk kez NBA’de uygulanmıştı

 Uzun yıllar boyunca 360 canlı yayın yapabilme teknolojine erişebilmek için yapılan geliştirmeler tüm dünyada da dikkatle takip ediliyor. Özellikle 360 derece VR gözlüklerin günlük hayata girmesiyle birlikte artan kitlelere ulaşan 360 derece canlı yayın içeriğinin dünyada ilk olarak NBA için denemesi yapılmıştı. Mobil banner üzerinden 360 derece canlı açılış yayını Türkiye’de ilk kez Adidas’ın dijital creative ajansı Isobar tarafından gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz