Ana Sayfa İNDEKS 67 Burda AVM 67 Burda AVM, yılda 5 milyon kişiyi ağırlıyor

67 Burda AVM, yılda 5 milyon kişiyi ağırlıyor

Geçtiğimiz haftalarda 7. yıldönümü kutlanan 67 Burda AVM, Zonguldak’ın yaşam noktası olmayı sürdürüyor. Esas 67 Burda AVM Müdürü Kubilay Cem Kabacan, “Ziyaretçilerimizin sadece alışveriş için değil, aynı zamanda sosyalleşme alanı olarak marka algısının oluşturulması da bizim için çok önemli” diyor. Yılda ortalama 5 milyon ziyaretçi ağırladıklarına değinen Kabacan ile 7. yılında 67 Burda AVM’yi konuştuk…

Röp. AVMDergi.com

Esas 67 Burda AVM, 7 yıldır ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu süreci sizden dinleyebilir miyiz, Esas 67 Burda AVM, Zonguldak’ın ticari ve sosyal hayatına neler kattı?
Zonguldak’ın en önemli yatırımlarından biri olan ilk ve tek alışveriş merkezi 67 Burda AVM‘nin açılışı, Demir Madencilik A.Ş. tarafından 15 Mart 2009 tarihinde DemirPark olarak yapılmış, 1 Ocak 2015 tarihinde Esas Gayrimenkul firmasının satın alımı ile 67 Burda AVM olarak hizmete girdi. Şehirde ilk alışveriş merkezi olması sebebi ile şehre büyük bir değer ve önem katıyor. Öncelikli olarak Zonguldak halkının sosyal ve ferah bir ortamda alışveriş yapmalarını sağlayarak, şehirde 500 kişinin üzerinde iş istihdamı yarattı. 20 bin öğrenciye eğitim veren Bülent Ecevit Üniversitesi’nin hemen karşısında olması sebebi ile üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarına da cevap veriyor. Öğrencilerinin yapmış olduğu tüm etkinlik ve sosyal sorumluluk projelerine destek verilerek kendilerine ücretsiz eğitim salonları tahsis edilmiş durumda. Bu sebeple 67 Burda AVM, öğrencilerin de uğrak yeri haline getirildi. 2016 yılının başlaması ile birlikte renovasyon sürecine girildi. Tavan, zemin, aydınlatma, otopark, yönlendirme gibi tüm görsel unsurlar değiştirildi, modernize edilmiş ve işlevselliği artırıldı. 67 Burda Alışveriş Merkezi eğlence alanları, sinema salonları, sürekli etkinlikleri bünyesinde buluşturan, şehrin yeni buluşma ve yaşam noktası haline gelen bir merkez haline geldi.

Esas 67 Burda AVM’nin 7 yıllık başarısını neye bağlıyorsunuz? Başarılı olmasında titizlik gösterdiğiniz konular nelerdir?
Bölgenin en önemli AVM’si ve sosyalleşme alanı olması, düzenli yapılan büyük etkinlikler, cazip hediyeler kazanılan kampanyalar ve sevilen markaları içinde bulundurması AVM’nin başarısında önemli yer tutuyor. Güvenli ve temiz bir ortamda ziyaretçilerin kendini iyi hissedecekleri her türlü operasyonel ve işlevsel uygulamalar 67 Burda AVM’nin en önemli etkenleri arasında.

Peki, 7. yıldönümü etkinlikleri kapsamında neler yaşandı? Hangi etkinlikler, organizasyonlar ziyaretçilerinize sunuldu?
1 Aralık 2016 – 28 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşen araç kampanyasının çekilişi noter huzurunda halka açık olarak yapıldı. Çekiliş sonrası canlı Simge konseri ile birlikte AVM’nin 7. yıl kutlamasını sahnede pasta kesimi ve konfetiler ile gerçekleşti. Tabii ki minik ziyaretçilerimizi de unutmayarak, yüz boyamadan, balon dağıtımına kadar güzel bir çocuk etkinliği ile güne renk katmış bulunuyoruz.

‘Sadece alışveriş değil sosyalleşme alanı yaratıyoruz’

Özellikle hangi alanlarda iddialısınız? Yarattığınız algıyı destekleyecek, geliştirecek çalışmalarda en çok neye önem veriyorsunuz?
Öncelikli olarak düzenlenen etkinlik ve kampanyalarla marka bilinirliğinin artırılarak, potansiyel müşteriyi mevcut müşteriye dönüştürmek ve sadık müşteri portföyümüzü korumak. Ziyaretçilerimizin sadece alışveriş için değil, aynı zamanda sosyalleşme alanı olarak marka algısının oluşturulması da bizim için çok önemli.

Esas 67 Burda AVM, pek çok etkinliğe de ev sahipliği yaptı. En çok hangi etkinlikler ilgi çekiyor?
Özel günlerde ziyaretçilerimizin memnuniyetini artıracak her türlü anında kazan kampanyaları lisanslı etkinlikler ve konserler ziyaretçilerimizin ilgisini çekiyor. Ayrıca alışveriş merkezinde ücretsiz çocuk oyun alanı oluşturularak minik ziyaretçilerimiz için uygun hale getirildi.

Yüzde 99 doluluk oranı

Toplam kaç mağazanız bulunuyor, doluluk oranınız nedir?
67 Burda AVM, 57 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu. 70 mağazası ile ulusal markaları ve dünya markalarını tek bir çatı altında buluşturarak, yüzde 99 doluluk oranına sahip. 500 araç kapasiteli 3 otoparkı ve 6 mağaza katı ile yaklaşık 23 bin metrekare kiralanabilir alanı kapsıyor.

Markalar, bir AVM için önemli bir referans. Marka karmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?
Kadın giyimden, erkek giyime, teknolojiden, markete, yeme-içmeye kadar birçok marka ile hizmet veriyoruz. Ayrıca alışveriş merkezi içerisinde mağaza bölümlendirmeleri yaparak, daha çok markaya yer vererek marka karmamızı güçlendirmeye devam ediyoruz.

Yıllık ziyaretçi sayınızı öğrenebilir miyiz?
67 Burda AVM, yılda ortalama 5 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Bu yıl Zonguldaklılar Esas 67 Burda AVM’de neler görecek, etkinlik takviminiz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Zonguldak AVM ziyaretçileri için hedef kitleye ve bölgeye yönelik uygun lisanslı etkinlikler, demografik yapıya uygun kampanyalar, gençlere yönelik konserler yaparak, her ayı kapsayan dolu dolu bir etkinlik takvimi oluşturuldu. Ayrıca her hafta düzenli olarak sosyal medya yarışmaları yapılarak, takipçi sayılarımız artıyor. “67 Burda Cepte” uygulaması ile ziyaretçilerimizin kolaylıkla mağaza iletişimlerinden, oyunlara, etkinliklerden, kampanyalara ulaşabilecekleri bir mobil aplikasyon yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz