Ana Sayfa Marka-Mağaza Tasarımcı Sami Savatlı, Maçka’daki yeni adresinde

Tasarımcı Sami Savatlı, Maçka’daki yeni adresinde

Hayata geçirdiği özgün projelerle ve yarattığı farklı yaşam alanları ile tanıdığımız, EDIDA ödüllü tasarımcı Sami Savatlı’nın Maçka’da açtığı Content İstanbul, mimari, dekorasyon ve sanat gibi farklı disiplinleri çatısı altında topluyor.

Tasarımı her yönüyle ele alarak, sanatla mimariyi harmanlayan Sami Savatlı, gerçekleştirdiği başarılı ev, ofis ve restoran projelerinin ardından şimdi de Maçka’da kapılarını açtığı Content İstanbul ile az rastlanır bir konsepti hayata geçiriyor. Content İstanbul, farklı bakış açıları arayan dekorasyon ve sanat meraklılarının favori adreslerinden biri olmaya aday.

Sami-SavatliSami Savatlı’nın tasarım çizgisindeki yenilikçi ve modern perspektiflere ek olarak aksesuar, mobilya ve aydınlatma koleksiyonlarını da bir arada sunan “Content İstanbul” ayrıca bakır, bronz, pirinç ve cam gibi malzemelerin kullanıldığı, unutulmaya yüz tutmuş zanaat dallarına da sahip çıkıyor. Sami Savatlı tarafından yeniden yorumlanarak modernize edilmiş, Türkiye’nin en özgün değerlerinden biri olan bakır, pirinç ve bronz işleri, tamamı el yapımı olarak hazırlanmış bir aksesuar koleksiyonu ile Content İstanbul’daki yerini almış. Sami Savatlı’nın bu girişimi aynı zamanda yıllarını bu zanaat dallarına adamış birbirinden değerli ustalara saygı niteliğinde.

Sami Savatlı’nın kendi imzasını taşıyan mobilyaların ve aksesuarların yanı sıra çeşitli tasarımcıların ve sanatçıların Content İstanbul için yarattığı aksesuar, resim, heykel çalışmalarının da yer alacağı mağaza farklı seçenekler arayan dekorasyon severlere zengin bir dünya sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz